Jaka hulajnoga dla 7 latka? Top 10 najlepszych hulajnóg dziecięcych

| 0 Komentarzy
Hulajnoga to jeden z najpopularniejszych sprzętów dla dzieci. Oto najciekawsze propozycje skierowane do 7-latka.

W dobie komputerów i tabletów hulajnogi wracają na szczęście do łask. Współczesny pierwszoklasista spędza wiele godzin w ławce szkolnej, a następnie siedzi w domu nad lekcjami. Dobrze więc, by ten czas wolny, który pozostaje mu do dyspozycji, spędzał możliwie jak najbardziej aktywnie. Hulajnoga dla 7-latka nie tylko zachęci go do ruchu na świeżym powietrzu, lecz także doskonale wpłynie na jego rozwój psychofizyczny, poprawi poczucie równowagi oraz ogólną koordynację ruchową. To ważne, przecież jej zaburzenia powodują wiele problemów szkolnych u dzieci.

Jaką hulajnogę dla 7-latka kupić?

Z całą pewnością więc hulajnoga dla 7-latka to bardzo dobry pomysł. Jeśli właśnie zastanawiasz się, która hulajnoga dla chłopca lub hulajnoga dla dziewczynki będzie odpowiednia, zwróć uwagę na kilka kwestii, które pozwolą dobrać odpowiedni sprzęt do wieku Twojego dziecka. Siedmiolatek to już nie maluch, więc czas zmienić dotychczasowe priorytety przy kupnie różnego rodzaju sprzętu sportowego. Zaczyna się dla niego liczyć prędkość i możliwość manewrowania, a także okazja do sprawdzania świeżo nabytego poczucia równowagi.

Decydując się na kupno hulajnogi dla dzieci, pamiętaj, że to nie tylko świetna zabawka, lecz także sprzęt sportowy. Tylko odpowiednio dobrany dla dziecka model zapewni mu bezpieczeństwo i dobrą zabawę. Nawet jeśli hulajnoga nie pozwala rozwinąć takiej prędkości jak rower, jazda na niej również stwarza ryzyko upadku i kontuzji. Pierwsze, na co powinieneś zwrócić uwagę, to certyfikat bezpieczeństwa. To ważniejsze niż wygląd czy niska cena – najważniejsze są posiadane funkcje, solidne materiały i sposób wykończenia.

Jeśli upewnisz się, że konkretna hulajnoga dla chłopca 7 lat lub dziewczynki nie ma odstających elementów czy ostrych wykończeń, a wszystkie jej elementy są precyzyjnie dopasowane – możesz mieć pewność, że to sprzęt dobrej jakości, który nie będzie zagrażał bezpieczeństwu Twojego dziecka. Jeśli zastanawiasz się, czy hulajnoga dla dzieci składana to dobry wybór, przyjrzyj się sprawności blokad zabezpieczających.

Na jakie cechy zwrócić uwagę przy wyborze hulajnogi dla 7-letniego dziecka?

Niezależnie od tego, czy wybierasz sprzęt dla chłopca, czy interesuje Cię hulajnoga dla dziewczynki, 7 lat to wiek, w którym użytkownik ma już konkretne wymagania. Kluczowym kryterium jest rozmiar. Wielu rodziców ulega pokusie kupowania hulajnogi dziecięcej na wyrost, bo przecież dzieci szybko rosną i dobrze by było nie kupować kolejnego sprzętu za rok lub dwa. Tymczasem odpowiednia wielkość takiego pojazdu to gwarancja nie tylko komfortu i swobody jazdy, lecz także bezpieczeństwa małego użytkownika.

Jeśli wzrost Twojego siedmiolatka mieści się między 112 a 126 cm, wysokość hulajnogi powinna być z przedziału: 60-75 cm. Jeśli natomiast dziecko jest wyższe i mierzy 126-138 cm, odpowiedni dla niego sprzęt powinien mieścić się w przedziale: 65-78 cm. Oczywiście trudno idealnie dobrać wysokość hulajnogi, dlatego drugą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest regulowana kierownica, która pozwoli skorygować ewentualne różnice.

Kolejną cechą, na którą warto zwrócić uwagę, jest odpowiednia wielkość kół hulajnogi dla dzieci. 7 lat to wiek, w którym można już rozważyć sprzęt taki jak hulajnoga dwukołowa, w której koła mają 200 mm średnicy lub większą. Dzięki nim taka dziecięca hulajnoga dwukołowa będzie się dobrze toczyć, jazda będzie płynniejsza i bardziej komfortowa, a pokonywanie drobnych nierówności terenu czy niewielkich kamieni nie będzie stanowiło problemu ani zagrażało bezpieczeństwu dziecka.

Warto także przyjrzeć się materiałowi, z którego zrobiona jest dwukołowa hulajnoga dla 7 latka. Zaufaj producentom, według których hulajnoga dla 7 latka powinna być wykonana z kompozytu lub aluminium. To materiał cięższy i sztywniejszy od plastiku, który umożliwia rozwinięcie większej prędkości i zapewni większą stabilność. Dzięki pompowanym kołom, które spotkać mają m.in. hulajnogi dla dzieci Nils, dziecko lepiej poradzi sobie z nierównościami terenu. Hulajnoga dla 7 latka z hamulcem to również dobry pomysł.

Ranking najlepszych hulajnóg dla dzieci – zobacz, którą wybrać?

Hulajnoga to z pozoru bardzo prosta konstrukcja, a jednak szczegóły pozwalają wyróżnić pośród nich pewne rodzaje. Hulajnoga miejska, jak np. hulajnogi dla dzieci Spokey, będzie lekkim sprzętem o niezbyt dużych kołach, przeznaczonym do pokonywania niedużych dystansów. Wzmocniona konstrukcja i krótka kierownica to atuty, które ma hulajnoga wyczynowa. Większe koła to znak charakterystyczny w przypadku pojazdu takiego jak hulajnoga sportowa, na której można jeździć dłuższe trasy, również po trudniejszym terenie.

Jeśli Twoja pociecha zaczyna przygodę w świecie tych pojazdów, to hulajnogi dla dzieci Movino są modelami, z którymi może przejść od etapu bezpiecznej i stabilnej hulajnogi trójkołowej na dwukołową hulajnogę miejską lub wyczynową. Hulajnogi dla dzieci Metor mają modele z dużym i niskim podestem, ułatwiającym zachowanie równowagi. Ranking wyróżnia też hulajnogi dla dzieci Powerblade. Warto rozważyć wybór hulajnogi z hamulcem ręcznym dla dzieci, ułatwiającym kontrolowanie prędkości.

Hulajnogi Spokey można wykorzystać zarówno do jazdy miejskiej, jak i do bardziej wyczynowych zastosowań. Doskonałą propozycją będą też hulajnogi dla dzieci Hudora – lekkie, z regulowaną kierownicą i większym przednim kołem, dzięki któremu łatwiej będzie pokonywać nierówności terenu. Wysoko w rankingach plasują się również hulajnogi Globber – trójkołowe, bardzo stabilne i lekkie, doskonale przystosowane do skręcania i balansowania.

Hulajnogi dla dzieci Muuvmi dzięki nowoczesnemu wykończeniu, wzmocnieniom, regulowanej kierownicy oraz dużemu podnóżkowi pozwolą dziecku cieszyć się każdym rodzajem jazdy. Dla zainteresowanych jazdą wyczynową świetnym wyborem będzie hulajnoga dla dzieci Powerblade, doskonała zarówno do jazdy freestyle i zabaw w skateparku, jak i do jazdy rekreacyjnej. Dla młodszego rodzeństwa wybierz hulajnogi dla dzieci Smoby czy profesjonalnie wyglądające hulajnogi Razor.

Które hulajnogi wyczynowe dla dzieci sprawdzą się do nauki tricków?

Jeśli hulajnoga sportowa stała się już zbyt nudna dla Twojego dziecka, być może jest gotowy na nowe wyzwanie, jakim jest hulajnoga wyczynowa dla 7-latka. Niewykluczona, że stanie się ona już nie tylko sposobem spędzania wolnego czasu, ale początkiem ciekawej pasji albo zrodzi zamiłowanie do aktywności ruchowej, które zostanie mu na całe życie. Niewielu rodziców miało szansę zetknąć się z tego rodzaju sprzętem we własnym dzieciństwie, zanim więc zdecydujesz się na konkretny model dla Twojego dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów

Hulajnoga wyczynowa dla dzieci ma kilka technicznych parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę, by mały użytkownik uczący się trudnej sztuki robienia tricków nie zrobił sobie krzywdy. Bardzo ważna jest odpowiednia wysokość hulajnogi wyczynowej. Dziecko powinno mieć kierownicę między biodrami a talią. Nie może być ona składana. Hulajnoga wyczynowa dla początkujących powinna być mocna, ale nie musi mieć jeszcze zaawansowanych rozwiązań, więc będzie stosunkowo tania. W kółkach wystarczy rdzeń z tworzywa sztucznego.

Jeśli dziecko zaczyna robić podstawowe tricki i ewolucje, przyda mu się hulajnoga freestyle, mająca koła z aluminiowym rdzeniem. Wytrzymała, odznaczająca się niewielką wagą będzie doskonała do skakania. Ucieszy zaawansowanych małych wyczynowców, marzących już o szaleństwach na rampie, o ollie, barspinach i backflipach. Na tym etapie warto rozważyć sprzęt taki jak hulajnoga wyczynowa z pegami – aluminiowymi lub stalowymi rurkami, dokręcanymi do osi kół.

Przy zaawansowanej technice jazdy trzeba już zwracać uwagę na klasę łożysk i ich precyzję. Przede wszystkim pomyśl jednak o bezpieczeństwie samego dziecka. Obowiązkowo wyposaż je w ochraniacze na hulajnogę wyczynową: kask, ochraniacze na kolana i łokcie. Myśląc o profesjonalnych parametrach sprzętu, pamiętaj jednak, że mali wyczynowcy to wciąż dzieci kochające kolory. A zatem czerwona, niebieska czy różowa hulajnoga będzie dla nich dodatkowym źródłem radości.

Najpopularniejsi producenci hulajnóg dla dzieci

Hulajnoga dawno przestała być już kojarzona z prostą zabawką dla bardzo małych dzieci, przegrywającą z rowerem, gdy tylko maluch nauczy się na nim jeździć. Nawet wśród dzieci zyskała zupełnie inny status, stając się obok roweru, rolek i deskorolki, równoprawnym sprzętem sportowym, służącym rozrywce, pasji i wszechstronnemu rozwojowi. Nic więc dziwnego, że producenci hulajnóg dokładają wszelkich starań, by w ofercie pojawiał się sprzęt coraz bardziej funkcjonalny i profesjonalny.

Jednym z liderów wśród producentów hulajnóg na świecie jest firma Madd Gear specjalizująca się w sprzęcie miejskim i wyczynowym. Dzięki zaawansowanym technologiom i doświadczeniu wybitnych specjalistów produkty tej firmie znajdują uznanie zarówno wśród początkujących użytkowników, jak i wyczynowców: także wśród dzieci. Na sklepowych półkach spotkać także można marki Oxelo lub Razor – są chętnie wybierane przez kupujących, zwłaszcza że dobra cena idzie w parze z profesjonalną jakością.

Jeśli przywiązujesz wagę do rankingów, z pewnością wiesz, że wysoko oceniane są również firmy Spokey i Hudora. Te marki sygnują doskonały, w pełni profesjonalny sprzęt, wykonany z wielką dbałością o detale, zwłaszcza te zwiększające komfort i bezpieczeństwo dzieci. Profesjonalna hulajnoga freestyle, parkowa czy miejska spod znaku tych producentów to gwarancja świetnej jakości. Wybór jest więc ogromny, zarówno początkujący, jak i zaawansowany mały użytkownik znajdzie coś odpowiedniego do swoich potrzeb i możliwości.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Hulajnogi - Hulajnogi elektryczne - Deskorolki

5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 05:43
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.